Krąg 2000 - Azyl Żelaznych Ludzi

Szklarska Poręba, oprócz wielu atrakcji naturalnych, posiada także nietypową, oryginalną atrakcję, znajdującą się w centrum miasta. To kamienny Krąg 2000 Azyl Żelaznych Ludzi, czyli rzeźby autorstwa wybitnego artysty Zbigniewa Frączkiewicza.

Jak wskazuje sam autor, ekspozycja ta to rzeźba i architektura jednocześnie, ulegająca przekształceniom zależnym od pogody, pór roku, pór dnia, emocji, idei. W jej skład wchodzą żelazne postacie potężnych, umięśnionych, nagich mężczyzn, z opuszczonymi rękoma, patrzących w dal, wydających się być niezwykle samotnymi i zagubionymi oraz kamienne bloki, tworzące wokół tych postaci kamienny krąg.

Te monumentalne rzeźby, Zbigniew Frączkiewicz miał okazję wystawiać też m.in. w Mainz, Hanowerze, Fellbach, Worpswede, Karlsruhe, Wiedniu i Berlinie.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Oryginalna praca autorstwa Zbigniewa Frączkiewicza, cenionego i uznanego artysty. Żelazne posągi, które można oglądać w centrum Szklarskiej Poręby, przedstawiają kilku umięśnionych, pozbawionych jakiegokolwiek odzienia mężczyzn. Mocarze stoją w tajemniczym kręgu, złożonym ze skalnych bloków. Instalacja była pokazywana m.in. w Wiedniu i Berlinie.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz