Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej KPN

Jedna z kilku placówek oświatowo-edukacyjnych, które władze Karkonoskiego Parku Narodowego stworzyły, wyposażyły i nadzorują merytorycznie. Wykłady i prelekcje dla grup zorganizowanych - młodzieży szkolnej, studentów, naukowców, mieszkańców czy turystycznych wycieczek - odbywające się w komfortowych i nowocześnie wyposażonych salach, to tylko ułamek propozycji instytucji.

Gwoździem programu wizyty w Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej powinna być multimedialna, interaktywna wystawa “Wirtualne Karkonosze”. W przystępnej i atrakcyjnej formie - filmy, dotykowa makieta, sala warsztatowa, panoramy wielkoformatowe - można poznać przyrodnicze dzieje gór, procesy w nich zachodzące i wpływ działalności człowieka na okoliczną faunę, florę, torfowiska, lasy itd. Ekspozycja posiada 4 wersje językowe (PL, ENG, DE, CZ). Do tego obiekt w całości jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W KCEE swoją wiedzę można uzupełnić na jeszcze kilka innych sposobów. Oglądając wystawy czasowe o różnorodnych motywach przewodnich, czytając fachowe bądź popularnonaukowe książki i czasopisma w miejscowej bibliotece, studiując tablice informacyjne na ścieżce edukacyjnej wokół budynku czy też zaopatrując się w odpowiednie pozycje w niewielkim sklepiku.

Szklarskie KCEE zazwyczaj otwarte jest od wtorku do niedzieli, od godziny 9 do godziny 15, 16 lub 17 - w zależności od miesiąca. Przy czym przez cały listopad placówka pozostaje zamknięta dla zwiedzających.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz