Historyczne drogowskazy

Nawiązanie do lokalnej tradycji, polsko-czesko-niemieckich korzeni miejscowości i swego czasu jednej z jej wizytówek. W zdecydowanej większości miast, drogowskazy wiodące do najważniejszych punktów to pozbawione wyrazu tablice. Od 2013 r. Szklarska Poręba ponownie może się poszczycić stylowymi, drewnianymi perełkami małej architektury.

Drogowskazy wystrugała Ewa Jonas-Wojtowicz. Formą i nieco dowcipną stylistyką mają przypominać prace Helmuta Benny, który przed II Wojną Światową zadbał o to, by nikt nie zgubił się w Szklarskiej Porębie. Niemiec, urodzony w czeskim Harrachovie, swoje kierunkowskazy wykonał pomiędzy 1925 a 1930 rokiem.

Do końca 2016 roku w samym mieście i jego okolicach stało 14 charakterystycznych słupów informacyjnych, które pokazują drogę do najważniejszych miejsc w regionie. Znajdują się w następujących punktach:

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Wprawdzie powstały w 2013 r., ale ich głównym zadaniem - poza wskazaniem kierunku do najciekawszych zakątków w Szklarskiej Porębie i regionie - jest kontynuowanie lokalnej tradycji z III dekady XX w. Drewniane, nierzadko żartobliwe w formie drogowskazy jako pierwszy wykonał dla miasta Helmut Benna. 14 prac Ewy Jonas-Wojtowicz to stylowy powrót do przeszłości.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz