Galeria rzeźby ceramicznej

Stała plenerowa wystawa miejscowego artysty Marka Parceja. Wśród pokazywanych prac są zarówno abstrakcyjne figury, jak też wariacje na temat światowej sławy dzieł i zabytków. Parcej jest autorem charakterystycznych koziołków, które już od jakiegoś czasu stoją na Mariankach - charakterystycznej formacji skalnej nieopodal kolejki na Szrenicę.

Jako że galeria funkcjonuje w przydomowym ogrodzie - zaleca się wcześniejszy kontakt telefoniczny w celu umówienia się na zwiedzanie.

Wizytę w Ogrodzie Rzeźb Ceramicznych powinni rozważyć zwłaszcza ci turyści, którzy idą niebieskim szlakiem prowadzącym do Złotego Widoku bądź odwiedzają Wlastimilówkę.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Prywatna ekspozycja rzeźbiarza ze Szklarskiej Poręby, Marka Parceja. Artysta zorganizował stałą wystawę plenerową w swoim własnym ogrodzie. Najlepiej odwiedzić ją przy okazji, np. wycieczki w okolice Złotego Widoku. Parcej tworzy własne wyobrażenia na temat powszechnie rozpoznawalnych dzieł sztuki i abstrakcyjne figury. Jego “Koziołki” zdobią skały “Marianki”.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz