Galeria rzeźby ceramicznej

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Stała plenerowa wystawa miejscowego artysty Marka Parceja. Wśród pokazywanych prac są zarówno abstrakcyjne figury, jak też wariacje na temat światowej sławy dzieł i zabytków. Parcej jest autorem charakterystycznych koziołków, które już od jakiegoś czasu stoją na Mariankach - charakterystycznej formacji skalnej nieopodal kolejki na Szrenicę.

Jako że galeria funkcjonuje w przydomowym ogrodzie - zaleca się wcześniejszy kontakt telefoniczny w celu umówienia się na zwiedzanie.

Wizytę w Ogrodzie Rzeźb Ceramicznych powinni rozważyć zwłaszcza ci turyści, którzy idą niebieskim szlakiem prowadzącym do Złotego Widoku bądź odwiedzają Wlastimilówkę.

Mini przewodnik

Prywatna ekspozycja rzeźbiarza ze Szklarskiej Poręby, Marka Parceja. Artysta zorganizował stałą wystawę plenerową w swoim własnym ogrodzie. Najlepiej odwiedzić ją przy okazji, np. wycieczki w okolice Złotego Widoku. Parcej tworzy własne wyobrażenia na temat powszechnie rozpoznawalnych dzieł sztuki i abstrakcyjne figury. Jego “Koziołki” zdobią skały “Marianki”.


Opinie

Anonim
19.02.2024 17:13

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja