Galeria fotografii artystycznej

Prywatna, urządzona we wnętrzach rodzinnego domu galeria wielopokoleniowego klanu artystów. Jego ojcem-założycielem był uznany fotograf Jan Korpal, żyjący w latach 1916-1977.

W Szklarskiej Porębie mieszkał od zakończenia II Wojny Światowej. Prace Jana Korpala koncentrują się na pięknie karkonoskiejprzyrody i górskich szczytów. Wiele tych zdjęć trafiło na widokówki. Korpal był też fotoreporterem - długo współpracował z jednym z lokalnych tytułów prasowych.

Artysta fotografii zadebiutował w 1949 r. na sopockim Festiwalu Sztuk Plastycznych. W 1967 r. wszedł do prestiżowego grona zrzeszonych w szwajcarskim Federation Internationale de l'art Photographique. Jego przyjaźń z malarzem Wlastimilem Hofmanem zaowocowała wzajemnym wykonaniem portretów - zdaniem części znawców tematu niezwykle udanych.

W Szklarskiej galerii prezentowane są także zdjęcia wykonane przez żonę Janinę Korpal oraz rzeźby autorstwa syna - Krzysztofa Korpala. Przed zwiedzaniem należy umówić się telefonicznie.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Rodzinna placówka lokalnych artystów. Gwoździem wystawy są zdjęcia Jana Korpala, członka szwajcarskiej Federation Internationale de l'art Photographique, wyjątkowo skutecznego w przekazywaniu piękna sudeckich krajobrazów. W galerii można podziwiać także prace fotograficzne Janiny Korpal oraz rzeźby, które wyszły spod dłuta Krzysztofa Korpala.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz