Chata Walońska

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Sudeckie Bractwo Walońskie skupia ludzi działających w kierunku uznania Szklarskiej Poręby za Mineralogiczną Stolicę Polski, a także miłośników samych kamieni, którzy dążą do zachowania tradycji.

Walończyków można spotkać w Starej Chacie Walońskiej, która jest siedzibą bractwa, galerią kamieni i jednocześnie miejscem, w którym kultywowane są walońskie tradycje.

Turyści, po uprzedniej zapowiedzi telefonicznej, mogą odbyć seanse tajemniczych walońskich obrzędów i wysłuchać podań walońskich. Do pokonania są tu również trasy:

  • Zielona Trasa i Lapidarium Walońskie (z wystawą starych narzędzi i maszyn rzemieślniczych oraz wielkich minerałów pochodzących z Polski i całego świata)
  • eM Ti Vi - czyli Muzeum Tanich Win (dostępne w podziemiach Chaty Walońskiej)

Grupy zorganizowane mogą natomiast liczyć na udział w takich atrakcjach jak: wykłady, próba pokory, próba czterech żywiołów, płóczki walońskie, zajęcia w szlifierni czy ognisko.

To doskonała atrakcja zwłaszcza dla dzieci.

UWAGA !!! Względy losowe sprawiły, że Chata Walońska została zamknięta do odwołania.Przed zaplanowaniem wizyty należy upewnić się, czy placówka została już otwarta.

Mini przewodnik

Siedziba Sudeckiego Bractwa Walońskiego, muzeum kamieni szlachetnych, minerałów i innych skarbów ziemi oraz placówka przypominająca o fantastycznych tradycjach regionu. Walończycy wprawdzie nie mogą się równać medialnością z Templariuszami, jednak ich obrzędy, związane z nimi opowieści, ich wiedza i umiejętności zachwycą wielu miłośników tajemniczych historii.

Galeria

Opinie

Anonim
22.02.2024 12:36

Anonim
19.08.2023 13:58

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja